İstanbul Taksiciler Esnaf odası Başkanı Sayın Eyüp Aksu ile Sektördeki son gelişmeleri konuştuk. Sözlerine Odanıza hoş geldiniz diyerek başlayan başkan Kapılarının bütün esnafa açık olduğunu söyledi. Cep telefonu numarasını sosyal medyada ve düzenledikleri bilgilendirme toplantılarda açık açık paylaşan başkan odanın ulaşılabilir olmasının kendisi için önemli olduğunu söyledi.

Başkana ilk sorumuz İstanbul’un Turkuaz taksileri ile ilgili oldu. Turkuaz taksi projesinin kendilerinden önceki dönemden geldiğini ve bir zamanlar zorunlu olarak esnafa aldırtılan bu araçlardan beklenen başarının gelmediğini söyledi. Havalimanlarında zorlanmadan çalışan Turkuaz taksiler şehir içinde belli yerler dışında yoldan müşteri almakta zorlanıyorlardı. İ.B.B esnafın sesini dinledi ve bunu isteğe bağlı hale getirdi yani artık D segmenti Turkuaz taksiler isterlerse araçlarını sarıya boyatarak Sarı taksi tarifesi ile çalışabilecekler. Sarı Taksiye dönüş için istenen evrakları taksidergisi.com sosyal medya hesaplarından daha önce paylaştık isteyenler bakabilir.

Aplikasyon Konusunda, Esnafı topladıklarını ve görüşlerini sorduklarını, çalışacağımız firmayı seçerken şartnamede neler olması gerektiğini esnafında görüşlerini alarak belirleyeceğiz dedi. SSK konusu ile ilgili bakanlıklarla yaptığımız görüşmeler sürüyor şuan yeni bir gelişmenin olmadığını eğer olursa esnaf ile paylaşacaklarını belirtti. Turizm taşımacılığı adı altında yapılan korsan taşımacılık yapanların daha öncede başka aplikasyonlar üzerinden korsan taşımacılık yapanlar olduğunu medyadaki videolarda ve fotoğraflarda görüyoruz dedi. Gerçek turizm taşımacılarının 13+1 yolcu kapasiteli araçlarla çalıştığını ve bu araçlara Turizm yol güzergah belgesi verilmesinin bizim açımızdan bir sakıncası yoktur dedi.

İletişime Geç
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?