Beyefendi Taksicilik Geri Gelene Kadar...


EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN İTEO'YA ZİYARET


Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akdeniz İstanbul Taksiciler Esnaf Odası'nı ziyaret etti. 

 

Akdeniz 24 saat trafikte olan taksicilerin ülkenin güvenliği açısından çok önemli bir görevi yerine getirdiklerini ifade etti. Kamera sisteminin İTEO'nun 'güvenli taksi' projesi açısından büyük önem arz ettiğini belirten Akdeniz: "Yahya Başkanla sürekli görüşüyoruz. 'Güvenli Taksi' projesini biliyor ve destekliyoruz. Taksilerde kamera sistemini zorunlu tutmamızın sebebi hem görevi başında şehit olan taksici kardeşlerimizin kaderini diğerlerinin yaşamaması, hem de taksicilerin ülkemizin güvenliğine katkı sağlamasıdır." dedi.

 

Akdeniz'e bu ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Uğur da: "Biz 2011 yılında taksilerde kamera sisteminin hayata geçirilmesi ile ilgili projemizi yetkililere sunduk. Ancak emniyetin içinden bazı kişiler bu projelerimizin hayata geçmesine müsaade etmedi. Bugün gelinen noktada hem şehit olan 125 kardeşimiz, hem de Reina'da yaşanan olaylar taksilerde kameranın elzem olduğunu göstermiştir. Emniyet birimlerimize bizlere duydukları güvenden ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.' dedi.

 

Kendisine otomobil maketi hediye edilen Akdeniz: "İsim olarak söylemeye gerek yok ancak akıllı telefon uygulaması adı altında korsan taksicilik yapan tüm şirketlerin takibindeyiz. Taksici kardeşlerimiz rahat olsunlar, Yahya Bey'le irtibat halindeyiz." dedi.

 

10.05.2017
Diğer Haberler